Hodnotenia knihy 1+1=11

“Mala som tú príležitosť ako jedna z prvých prečítať si knihu pána Žáka, ktorú vydal pod názvom 1+1=11. Riadim svoje podnikateľské aktivity a pomáham aj ako konzultant svojím klientom vyberať dobrý personál. Znamená to teda, že sa roky dennodenne potýkam či už vo svojich firmách alebo u klientov s rovnakými bariérami alebo ťažkosťami, ktorých sa v tejto knižke pán Žák dotkol. Priznám sa, že som ju prečítala takmer jedným dychom.  Prečo? Veľmi dobre a ľahko sa číta, napriek tomu, že nie vždy ide o ľahké témy. Niekedy skôr nočné mory podnikateľov alebo manažérov. Je písaná s nadhľadom, dýcha z nej dokonca humor. Páči sa mi úprimnosť autora. Jeho hľadiská sa môžu zdať občas tvrdé. Nekalkuluje či nedajboh niekoho neurazí. Ale taký je aj život a podnikanie, či riadenie ľudí ako také. Navyše cítiť, že autor píše o tom, čo zažil a pozoroval na vlastnej koži. Táto kniha zrejme nemá ambíciu stať sa vážnou učebnicou manažmentu s množstvom definícií a ťažkopádnych poučiek. Je to svieže dielo, ktoré autor veľmi výstižne nazval inšpiráciou. Často prednášam alebo konzultujem. A už mám niektoré tipy a hľadiská, ktoré určite na svojich prednáškach alebo seminároch budem z tejto knihy citovať. A nielen to. Budem svojim klientom túto knihu rada odporúčať.” 
 
PhDr. Anna Matúsová
spoluzakladateľka a majiteľka spoločností Exelect s.r.o. a Performia s.r.o.

“Kniha pre začínajúcich aj ostrieľaných podnikateľov a manažérov, ktorým môže pomôcť k úspechom a ušetrí veľa vlastných gólov. Postrehy a rady otestované praxou bez zbytočných omáčok.
 
Marián Závodný,
predseda predstavenstva spoločnosti VUM a.s. , Žiar nad Hronom, držiteľa ocenenia „Diamanty Slovenskej ekonomiky“ za rok 2012 ako Najdynamickejšie rastúca firma Stredného Slovenska